Поведінка тварин

 

Поведінка тварин
Чи можуть тварини спілкуватися одна з одною? Як окремим із них вдається, не збиваючись зі шляху, переміщатися на великі відстані? Як, на перший погляд, беззахисні тварини захищаються від ворогів? 
   Усі ці та інші питання здавна цікавлять людей. Частину загадок порівняно нещодавно вже вирішили, проте багато ще чого залишається таємницею. 
   Наука про поведінку тварин називається етологією. Вона займається такими проблеми, як, наприклад, скільки часу й як тварини сплять, як вони будують нори чи гнізда, яким чином спілкуються між собою, здобувають їжу, і т. п. Вчені намагаються знайти відповіді і на такі питання, як, наприклад, чому деяким тваринам є притаманний сильно розвинений материнський інстинкт, а інші залишають своїх дитинчат невдовзі після народження; чому частина тварин занурюється у зимову сплячку, а інші - ні, та інше. 
   Тварини переміщаються у різні способи - вони можуть бігати, плазувати, стрибати, плавати чи літати. Давши відповідь на ті чи інші запитання, ми краще дізнаємося про тварин і краще будемо їх розуміти. Создан 04 апр 2014